Masomo Şampiyonlar Liginde

Oyun şirketimiz Masomo’nun tüm hisselerini, 30 Ocak 2019 tarihi itibariyle, İngiltere’nin önde gelen oyun firmalarından Miniclip’e sattığımızı duyurmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum.

Miniclip, 2001 yılında Robert Small tarafından kurulmuş ve 2015 yılından bu yana çoğunluk hisseleri şu andaki piyasa değeri ile dünyanın en büyük 8. şirketi olan Tencent’e ait bir şirket. Oyunları 1 milyardan fazla indirilmiş olan Miniclip, aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Bu oyunların çoğunun spor oyunları olması Masomo ile stratejik olarak da ortak hedeflere yönelmesini sağlıyor. Miniclip, Masomo’yu satın alarak spor kategorisindeki liderliğini iyice pekiştireceğini düşünüyor.

Kurucularından olup 15 yıldan fazla yönettiğim Mackolik satışından 2.5 yıl sonra yaptığım bu ikinci satış, itiraf etmeliyim ki benim beklediğimden de hızlı oldu. Masomo bu kısa sürede o kadar başarılı oldu ki, alıcılar arasında seçim yapma lüksümüz bile oldu ve bizimle en iyi örtüştüğünü düşündüğümüz Miniclip’e hisselerimizi sattık. Miniclip oyunumuzun yeni versiyonu olan Kafa Topu 2 piyasaya çıktıktan bir hafta sonra bizimle ilgilenmeye başladı ve sonunda Masomo’yu satın almayı başardı.

Satışın finansal rakamları hakkında ne yazık ki hiç bir şey paylaşamayacağım, ama her iki tarafı da son derece mutlu eden bir anlaşma oldu. Bizler Masomo’yu 3 yıl daha yönetmeye devam edeceğiz ve bu süreçte zaten var olan Kafa Topu 2 (Head Ball 2) isimli oyunumuzu daha da geliştirmenin yanında yeni oyunlar çıkaracağız. Miniclip bu süreçte tecrübesi ve dünya çapındaki geniş kullanıcı kitlesi ile bize büyük bir ivme kazandıracak. Zaten 50 milyondan fazla indirilen oyunumuzun çok daha yüksek sayılara ulaşacağından hiç şüphemiz yok.

Mackolik satışından sonra olduğu gibi bu yazımda daha çok Masomo’nun bugünlere gelmesinde payı olan arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Bu başarı kolay ve tesadüfler sonucu gelmiş bir başarı değil, gerçekten her aşamasında zeka, yaratıcılık, ekip kalitesi, güven, azim ve çok sıkı çalışma var.

Önce Türkiye’deki arkadaşlarımdan başlayayım.

En başta hiç kuşkusuz İbrahim Akman’a teşekkür etmem gerekiyor. Kendisi henüz 33 yaşında olmasına rağmen, bu başarının en büyük mimaridir. Kafa topu oyununun fikir babası, bütün ekibin yöneticisi, oyunun her noktasında emeği olan İbrahim, aynı zamanda kendini geliştirmeye son derece açık, büyük hayaller kuran, tuttuğunu koparmak için etik kurallardan hiç taviz vermeden çalışan, paylaşmayı bilen gerçek bir lider. Bu satış sürecinde Miniclip kurucularının da hayranlığını kazanan İbrahim, bence önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin gururu olacak en önemli kişilerden birisidir. Kendisiyle sadece 3 yıl önce tanışmış ve ortak olmuş olmamıza rağmen, ağzımdan çıkan her kelimeyi dikkatle dinleyen, özümseyen, gerektiğinde karşı çıkan ve bana da çok şey öğreten bir abi-kardeş ilişkisi kurduk. Eminim ki bu ilişki daha uzun yıllar devam edecek ve birlikte çok daha büyük başarılar ve keyifli anlar yakalayacağız. Çok teşekkür ediyorum sana ve arkandaki güç sevgili eşin Özlem’e.

İbrahim ile tanışmamı sağlayan Yasar Semih Alev ve Kerem Copcu, benim yıllarca birlikte çalıştığım, Mackolik hosting altyapısını yıllarca büyük bir başarı ile yürüten Netdirekt firmasının da sahipleri. Semih, hiç çekinmeden söyleyebilirim ki benim gördüğüm en sıra dışı yazılımcı. Bilmediği bir teknoloji varsa bile bilmiyorum demekten çekinmez ve gerekirse günlerce kapanıp en iyi şekilde öğrenir. Kafa Topu oyununun en büyük özelliği olan karşılıklı iki kişi tarafından real-time oynanmasını sağlayan teknolojiyi geliştirmesi aslında bu başarının başlangıç noktası diyebilirim. Kerem de dünyanın her yerinde başarı ile çalışan oyunumuzun yüzlerce serverinin network altyapısını kurmasının yanında, şirketimizin İzmir ofisinin tüm finansal ve idari işlerini de yürüterek yazılım ekibinin üzerinden büyük bir yük aldı. Aynı zamanda her zamanki olumlu duruşu ve gülümseyen yüzü ile morallerin yüksek olmasını sağladı. Semih ve Kerem, iyi ki varsınız hayatımda, iyi ki ortak olmuşuz, çok teşekkür ediyorum sizlere ve eşleriniz Müşerref ve Zeynep’e.

Murat Baysal, joker olarak İbrahim’in ne zaman neye ihtiyacı olduğunu en iyi bilen yakın arkadaşı olarak çok büyük katkı sağladı Masomo’ya. O olmasa, İbrahim çok fazla yıpranırdı herhalde. Projenin en zor günlerinde, İbrahim’in özel hayatındaki problemleri bile çözen adamdır Murat. Bunun dışında bir oyun şirketi için, oyunu yapmak kadar önemli olan diğer konu, bu oyunu oynayacak kişileri bulmasıdır, bu konuda da Murat’ın desteği çok kritik katkı sağladı. Ucuza daha çok ve kaliteli kullanıcı bulma konusunda durmadan düşünen, öğrenen, deneyen Murat, sadece Masomo’ya değil aslında bana da o kadar çok şey öğretiyor ki, bu öğrendiklerim bana diğer bir projem olan Admost’ta da çok yol gösteriyor. Her zaman gülen yüzü ile Murat’ın, hayatımda hep var olacağından eminim. Çok teşekkürler Muratcım, iyi ki tanıdım seni de.

Erman Haskan, oyunun en başından beri ekipten olan, gencecik yaşına rağmen harika matematik bilgisi ile çok iyi bir yazılımcı olarak, hem oyunun oynanabilir olmasını sağladı hem de yazılım ekibini yönetti. İbrahim ile yakaladıkları büyük uyum ile, İbrahim’in kafasındakileri gerçeğe dönüştüren bir sihirbaz gibi çalışan Erman olmasa, bu oyun olmazdı herhalde. Tecrübesi arttıkça daha neler ortaya çıkaracağını düşünemiyorum bile. Bu kadar yoğun çalışması, salsa yaparak stres atması ve işini çok sevmesi sayesinde mümkün oluyor sanırım. Miniclip satışı ile Erman’ı da ilerleyen yıllarda çok büyük ekiplerin içinde inanılmaz isler yaparken görürsek hiç şaşırmayacağım. Çok teşekkürler Erman sana da.

Erda Baykara, oyunun bütün grafiklerini çizen muhteşem bir sanatçı. Oyunlar, teknolojik olduğu kadar estetik ürünlerdir aynı zamanda. Oyunu eline alan milyonlarca farklı kişinin, grafikleri sevmesi oyunun başarısı için o kadar önemli ki, Erda bunu en üst kalitede basarmış birisi. Şimdi bu satış sonrası çok daha fazla kişi Erda’nin eserlerini görüyor olacak. Böylece biz bütün dünyaya hem teknolojisi ile hem de estetiği ile neler yapabildiğimizi göstermiş olduk. Eline sağlık Erda, çok teşekkürler sana da emeklerin için.

Ayşegül Tüfekçi Işıl, ilk günden beri oyunun pazarlama ekibinin başı olarak dünyanın her yerinden influencerlarla mücadele etti ve bir oyunun karlı olabilmesi için en önemli parametrelerden birisi olan kullanıcı kazanımını hiç kimsenin inanamadığı rakamlarda yapmayı başardı. Çünkü bir oyunda kişi başına kazandığınız paradan daha ucuza yeni kullanıcı alamıyorsanız o oyuna yatırım yapmaya devam edemezsiniz. Ayşegül bu zorlu çalışmanın arasında bir de bebek doğurdu. Böylece iki bebeği birden, yani hem Masomo’yu hem Cemal’i büyütmeye uğraşıyor aynı anda. Çok teşekkürler Ayşegül ve Cemal bebeğe de kocaman bir öpücük buradan, büyüdüğünde annesiyle gurur duyacağından eminim.

Mehmet Karcı, gerçek zamanlı ve karşılıklı oynanan oyunumuzun back-end tarafının sorumlusu olarak muhteşem bir iş çıkarıyor. Hem veri tabanı, hem oyun serverlerinin aynı anda yüz binlerce kişinin sağlıklı şekilde oynayabilmesi için hiç teklemeden çalışması gerekiyor. Mehmet, Masomo’nun arka plandaki gizli kahramanlarından birisi. Çok teşekkürler Mehmet.

Çağatay Şentunalı, önce 50 milyondan fazla insanın indirdiği bir oyunda kullanıcıların yaşadığı sorunlarla, sorduğu sorularla tek tek ilgilendi, bu nedenle de kullanıcı memnuniyeti en yüksek oyunlardan birisi olmasını sağladı. Kullanıcılarla yaşadığı bu tecrübesini daha sonra oyun ekonomisinin yöneticisi olarak, oyunun iki önemli gelir kaleminden birisi olan oyun içi satın almaları optimize eden kişi olarak kullandı. Oyunumuzun ekonomik olarak başarılı olmasının en önemli araçlarından birisini bu kadar iyi yöneten Çağatay da büyük bir teşekkürü hak ediyor.

Canberk Ünsal ve Rudi Diriman satış sürecindeki, yaptıkları sunumlar, hazırladıkları raporlar ile Miniclip’in Masomo hakkında merak ettiği bir çok soruya cevap veriler. Due dillegence sırasında Miniclip’e hem geçmişte yaptıklarımız, hem de gelecek planlarımız ile ilgili verdikleri bilgilerle güven sağladılar. Bundan sonraki süreçte de kendilerine çok görev düşüyor. Her ikinize de çok teşekkürler.

Mehmet Ali Sakarya, her şirkete lazım insanlardan birisi. Joker deyimi ona öyle yakışıyor ki. Türkiye ofisinde akla gelebilecek her konuyu ona söylemeniz yeterli, gerisini Mehmet Ali halleder. Ben Londra’dan bile hissedebiliyorum onun varlığının verdiği rahatlamayı. Böyle devam Mehmet Ali, çok teşekkürler sana da.

Müjde Gürbüz, hem Türkiye ofisinin muhasebe işlerini götürmesi hem de yaklaşık 4 ay süren oldukça ağır ve yoğun geçen satış sürecinde verdiği muhteşem destek ile bu satışın imzalanmasına büyük katkı sağladı.  Çok teşekkürler Müjde.

Aslında her birine bir paragraf ayırmak istediğim, ama böyle yaparsam okunamaz hale geleceği için sadece isimlerini yazabileceğim diğer arkadaşlarım Buse Ayrancıoğlu, Dilara Turan, Halil Tuğcan Özaktaş, Yasin Bayram, Aykut Yılmaz, Batuhan Kavruk, Emircan Erdoğan, Mustafa Keleşoğlu, Tuna Aras, Fethiye Gün hepinize çok çok teşekkürler. Hepiniz bir ekip olarak çok güzel bir ürün çıkardınız ortaya. Çoğunuz kariyerinizin henüz başındasınız ve böyle büyük bir başarı ile çıtanızı şimdiden çok yükseltmiş oldunuz. İlerleyen yıllarda hep birlikte çıtaları daha da yükseklere çıkarmayı diliyorum ve hepinize tek tek teşekkür ediyorum. İzmir’deki yeni ofisimizin açılış partisinde hepinize ayrıca sarılacağım.

İbrahim’e dışarıdan verdiği destekle büyük yarar sağlayan Sertaç Pıçakçı’ya da çok özel bir teşekkür etmek istiyorum. Oyun sektöründeki bilgi ve birikimini İbrahim ile paylaşmaktan hiç çekinmeyen Sertaç, Mart ayından itibaren Amerika’dan Türkiye’ye dönerek ekibe katılacak ve İbrahim ile yan yana çalışmaya başlayacak. Önümüzdeki 3 yıl boyunca Sertaç’ın varlığı hepimizi rahatlatacak. Şimdiden hoş geldin Sertaç diyorum.

İngiltere’deki ortaklarım Oliver Slipper ve Adam Perrin’e de çok teşekkür ediyorum.

Özellikle Adam, 4 aylık satış surecinde inanılmaz bir sabır ve azim örneği gösterdi. Yüzlerce sayfa dokümanın düzenlenmesinden, geçmiş kayıtlarımızın incelenmesine, bazen Miniclip tarafı ile yaşadığım sürtüşmelerde ve masadan kalkmayı düşündüğüm anlarda bana verdiği destek çok önemliydi. O olmasa bu satış çok daha zor olurdu. Bu satış süreci öncesi çalışma arkadaşıydık ama simdi çok iyi bir dost da kazanmış oldum, thank you very much Adam. Bu arada Masomo’nun logosu da Adam’ın eseri.

Masomo’nun İngiltere bacağının hikayesi ben ve Oliver ile başlıyor aslında. Mackolik’i satın alan Perform’un kurucu ortaklarından olan Oliver, hem gerçek bir dost hem de dürüstlüğü, insancıllığı, zekası, ilişkileri ile bulunmaz bir insan. Birlikte başlattığımız ve isim babası olduğu Masomo dışında, başka yatırımlarımız da var ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu arada merak edenler için Masomo, Mass Social Mobile kelimelerinin ilk iki harflerinden oluşuyor ve Afrika dillerinden birisinde eğitim anlamına geliyor. Thank you Oli, for your friendship and support.

Masomo’nun sessiz ortakları, bizlere inanarak en basta para koyarak ortak olan Tarkan Hasan Onar, İlhan Aysan, John Powell, Jorg Mohaupt, sizlere de bize güveniniz için teşekkürler, Bu güveni boşa çıkartmadığımız ve verdiğinizin kat kat fazlasını kazandırdığımız için son derece mutluyuz.

Yukarıda isimlerini saydığım ortaklarımız ve çalışma arkadaşlarımız dışında da teşekkür etmek istediğim çok önemli insanlar var.

Mackolik satışını da yapan avukatım ve arkadaşım Sezer Çalışkan, bu satış sürecinde de olağanüstü bir iş çıkardı. Sezer’in ekibinden avukatımız Yaprak Küçükoğlu da gece gündüz defalarca giden gelen bir sürü dokümanı tekrar tekrar elden geçirdi. Son imza anına kadar onların varlığı bizleri rahat hissettirdi. Sezer ve Yaprak çalışkan, iyi ve dürüst avukatların önemini bizlere bir kez daha gösterdi. Elinize sağlık Sezercim, daha çok satış yaparız birlikte. Şirketini satmayı düşünen her girişimciye ya da şirket almak isteyen her yatırımcıya Sezer ile tanışmayı şiddetle tavsiye ederim.

Mackolik satışında Perform’un avukatı olan Londra’daki Wiggin avukatlık bürosu, bu defa da Masomo’nun İngiltere bacağındaki avukatlık bürosu oldu. Adrian Jones ve Gerard Lee, sayfalarca dokümanı okuyup, her madde için karşı tarafla pazarlıkları öyle güzel yaptılar ki, aldıkları paranın her kuruşuna helal olsun dedirttiler. İngiltere’de avukatlık hizmeti ihtiyacınız olursa mutlaka görüşmenizi tavsiye ederim.

Masomo, bir oyun şirketi olarak, oyun içinde satılan ürünler ve reklamlar olmak üzere iki yoldan para kazanıyor. Reklam gelirlerinin optimize edilmesi, kullanıcı başına hem reklam gelirinin hem inapps gelirinin ölçülmesi, her bir kullanıcı için harcanacak paranın belirlenmesi açısından olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Benim kurucusu olduğum diğer şirketim Admost, bu işi Masomo adına yapıyor ve bir oyun şirketinin bu anlamda her ihtiyacını karşılıyor. Miniclip, Masomo’nun bütün istatistiklerine sadece Admost’tan bakarak satın almaya karar verdi aslında. Bundan sonraki süreçte de Admost kullanılmasına onay verdiler. Bu yüzden İstanbul’da Admost’u geliştiren ekip arkadaşlarım ve ortaklarımın hepsine çok teşekkür ediyorum. Bu satış Admost’a da büyük kapılar açtı aslında.

Bir kaç cümle de kendi hislerim ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Bu satış sürecinde hem İbrahim’den sonraki en büyük hissedar olmam, hem de 15 ortaklı Masomo’nun bütün ortaklarını tanıyan tek kişi olmam nedeniyle bütün sorumluluğu ben üzerime aldım. Bu oldukça ağır bir sorumluluk olmasına rağmen, alnımın akıyla çıktığımı düşünüyorum ve bu yüzden çok mutluyum. Bazı durumlarda kişisel çıkarlarımı geri plana attım, masadan kalkmayı düşündüğüm anlarda diğer ortaklarımın ne hissedebileceğini düşünerek yeniden oturdum, bazen tüm sorumluluğu alıp herkesi yapmak istediğim harekete ikna ettim. Ama bütün bu sureci, başından sonuna içime sinecek şekilde yönettim, o yüzden çok rahatım. Diğer 14 ortağımın mutluluklarını görmek benim için kazandığım paradan daha büyük bir mutluluk.

Bu süreçte özellikle İbrahim, Kerem, Semih, Murat ve Adam’ın çok şey öğrendiklerini düşünüyorum. Önceki Mackolik satışındaki tecrübemin çok yararını gördüm. Masada ne zaman taviz vermek, ne zaman dik durmak ve gerekirse kalkmak gerektiğini canlı olarak onlara da gösterebildiğimi sanıyorum. Büyük bir satranç oyunu oynamış ve kazanmış gibi hissediyorum kendimi doğrusu.

Simdi oyunun ikinci yarısı başlıyor ve 3 yıllık bir earn-out döneminde artık Miniclip ile birlikte çalışıyor olacağız. Hepimizin çok şey öğreneceğine eminim.

3 yılın sonunda bizi neler bekliyor bilmiyoruz ama ben sonrasına da planlar yapmaya başladım bile. Çünkü Miniclip ve Tencent ile artık başka bir ligdeyiz. Bu ligde fırsatların çeşidi ve sonu yok. Masomo ekibindeki herkes için ufuk çok açık.

Ukalalık olarak algılanmayacağını umuyorum ama bunları da yazmadan geçemeyeceğim. Türkiye’de bizim sektörde kurduğu iki şirketle exit yapmış kaç kişi var bilmiyorum, ama bence ikinci exit ilkinden çok daha zor, çünkü genelde ilk exit’i yapanlar bir rehavete kapılıyor, çalışma şevkini kaybediyor, para harcamak daha çekici hale geliyor ve kendilerinde ilk exit’lerindeki kadar çaba gösterecek enerjiyi bulamıyor. Ben ise inandığım islere öncelikle para motivasyonu ile bakmadığım, daha çok üretken olmak ve varlığımı daha da anlamlı kılmak olarak baktığım için hiç rehavete kapılmadım. Aksine ilk exit’imdeki kazandığım para, benim daha özgür, yaratıcı ve kendime güvenli hareket etmemi sağladı ve bu yüzden sonraki girişimlerim ve yatırımlarımın başarı şansı çok daha yüksek oldu. Artık iki büyük exit sonrası üçüncü, dördüncü ve sonraki exit’lerin daha kolay olacağını da görebiliyorum.

Başarı hazzı bağımlılık yapan bir duygu ama ben başarıyı ulaşılan son nokta olarak görmedim hiç bir zaman. Benim için başarı hazzı, en son noktaya giden süreçteki küçük mutluluklar, dayanışma ruhu, keşfetme hissi, var olma duygusu gibi bir çok farklı kavramdan oluşuyor. O yüzden kendimi sonuçtan dolayı değil geçirdiğimiz süreçten dolayı çok daha mutlu hissediyorum.

Son olarak sevgili eşim Ayşegül’e, kızlarım Ezgi ve Esin’e de ayrıca çok teşekkür ederim. Mackolik satışı sonrası bu kadar yoğun çalışmayacağımı söylemiştim onlara ama ben çalışmayı hobi olarak gördükçe sanırım bunu yapamayacağım. Onlara bana anlayışla yaklaştıkları, hayatımı kolaylaştırdıkları ve paylaştıkları için sonsuz teşekkürler, sizleri çok seviyorum.

Bu süreçte emeği geçen, ismini hatırlayamadığım ve atladığım birileri varsa, çok özür dilerim.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.Categories: Bütün Yazılar

19 replies

 1. Tüm emekler için sonsuz teşekkürler. Tebrikler….

 2. Tesekkurler Erdem abi, yazin sayesinde ben de ekibi daha yakından tanimis oldum. Herkese emekleri icin cok tesekkur ediyorum. Bu buyuklukteki bir ekibin bu sekilde motive olması ve boyle basarili bir sonuc elde etmesi (hem urun hem de satis acisindan) cok büyük bir basari. Dolayli olarak da olsa parçası oldugum icin çok seviniyorum. Tebrikler, sevgiler.

 3. Erdem abi cok tebrik ederim, 2 kez okudum, gururlandim adiniza. Tek tek isimleri sayman da buyuk incelik. Tekrar tebrikler, selamlar.

 4. Başarıların bizleri gururlandırıyor dostum. Devamı elbette olacaktır. öglum Mehmet EĞİNLİOĞLU. Oda bir yazilimci bir Bilgisayar mühendisi. java vs. Keşke oğlumda sen gibi Iyi bir yerlere gelse. Tebrikler. Uşak tan selamlar.

 5. Tebrikler 🙂

 6. Kerem’i ve Semih’i uzun yıllardır sektörden tanırım, işlerini dibine kadar bilen nadir insanlardandır. Sonuna kadar hak ettikleri yerde olmalarına çok sevindim. Başarıları benide mutluetti.

 7. Türkiyede kurduğu şirketi başka ülkeye satmayı başarı olarak görecek kafa, pişkin utanmazlık… Devam edin hepiniz zaten bitmiş ülke.

  • Boyle dusunenler de var, yayinlamadan edemedim.

  • Bu ülkede bir çok saçma fikir ile karşılaştım ama bu kadar saçmasını hiç duymamıştım, bir tebriği hak ettiniz. Sizin bu düşüncenize göre Amasya’da elma, Malatya’da kayısı üreten çiftçinin de ürününü ihraç etmemesi, Arçelik’in ürettiği buzdolabını, Vestel’in TV’sini de yurt dışına satmaması ve bunu yaptığı için utanç duyması lazım.

 8. Oluşum kadar öyküsü ve başarının arka bahçesinde artan umutlar çok güzel. Kutluyorum. Yolunuz açık ve aydınlık olsun. Sağlık ve esenlik dileklerimle.

 9. Erman Haskan’ı seviyoruz başarılarının devamını diliyoruz.

 10. Tebrikler Erdem abi, tebrikler emeği geçen herekese.
  Böyle bir yazıyı özürle bitiriyor olman da ne kadar ince, sevgi 🥰 dolu olduğunu gösteriyor sanırım.

 11. Erdem selamlar, Kafa Topu’nu büyük bir heyecanla anlattığın , ortağı olalı daha 1-2 hafta olduğun Londra’daki o gün geldi aklıma. Çalışmadan yapamam, bir hobi gibi dışarıdan destek vereceğim demiştin ama gerçekten süper bir iş çıkarmışsınız. Helal olsun. Senin tecrübelerinin ve vizyonunun yanında o gün bahsettiğin doğru kadronun bir araya gelmesi çok önemli sanırım. Tüm ekibi tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.

 12. Tebrik ederim Erdem bey, Maçkolikten sonra bu başarının gelmesi başarının tesadüf olmadığının en büyük göstergesi. Önünüzdeki 3 yıllık sürecin sizlere yeni ufuklar, yeni yollar açması temennsiyile başarılarınız daim olsun.

 13. Başarı hikayelerinizin devamının geleceğine inanıyor, yürekten tebrik ediyorum…

 14. Yazdığınız yazının güzelliğine hiç değinmeyeceğim başkan, ve elbette ekibin, içeride çıkan işin başarısı muazzam .
  Burada bence sinerji uyum ve sihirli değnek etkisi çok önemli, Türk yatırımcılar arasından hem başarıları ile hem de girişimcilere verdiği değer, gösterdiği özen ve destekler ile çok farklı bir yerde olduğunuzu gururla söylemek isterim. Yıllar önce bir dergide sizi görüp takip etmeye başlayan yaşı büyük ama çaylak bir girişimciye açtığınız vizyonun değerini para ile alınmayacağının farkında olan çok şanslı bir insanım. Bir yerde adınız geçtiğinde gizli gizli seviniyorum 🙂 Bana harcadığınız emek, efor ve zaman için gerçekten çok mutlu ve şanslıyım. Arada bir, hatta sıklıkla bunaltıyorum sizi ama çok şükür aramızda saat farkı var da daha fazla istesem de yormuyorum 🙂
  Qumpara ve ben sizi gerçekten çok seviyoruz.
  Hep söylediğim gibi iyiki varsın başkan 🙂

 15. Çok büyük bir başarı, dünyanın en güzel online oyunu. Her fırsatta oynuyorum. Tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Umarım kısa zaman içerisinde çok daha farklı güzel oyunlar yaparsınız. Mesela, ayak tenisi :))

Trackbacks

 1. Kafa Topu’nun yapımcısı Masomo, Miniclip tarafından satın alındı - omerkoz.com

Bir Cevap Yazın

%d